Lietuvos vežėjams – gera žinia iš Baltarusijos: leidimų kvotos 2017 metais nesikeis

Lietuvos vežėjams, gabenantiems tarptautinius krovinius, Baltarusija kitiems metams išskyrė 33 tūkst. dvišalių, 128LT-BY tūkst. tranzitinių ir 5 tūkst. leidimų krovinių vežimui į/iš trečiąsias šalis. Taip sutarta rugpjūčio 23–25 d. Minske vykusiame Lietuvos ir Baltarusijos kelių transporto bendros komisijos posėdyje, kur nustatytos ir preliminarios 2017 metų leidimų keleivių vežimams kvotos.

Dvišalės komisijos posėdžio metu buvo pateikti abiejų valstybių statistiniai duomenys apie prekybą tarp Lietuvos ir Baltarusijos krovinių ir keleivių vežimus kelių transportu.

Akcentuota, kad prekyba ir keleivių vežimai tarp šalių ir tranzitu mažėja, tačiau leidimų kvotos nebus mažinamos.

Lietuvai atstovavę Susisiekimo ministerijos ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos specialistai išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijos muitinės konfiskuojamų transporto priemonių, kai jomis vežami kroviniai tarp Muitų sąjungos valstybių.

Baltarusijos pusė informavo, kad parengti ir jau suderinti Muitinės kodekso pakeitimai, kuriais numatoma leisti vykdyti vežimus tarp Muitų valstybių. Planuojama, kad pakeitimai įsigalios nuo 2017 metų.

http://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-vezejams-gera-zinia-is-baltarusijos-leidimu-kvotos-2017-metais-nesikeis
Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija