PABALTIJO LOGISTIKOJE PIRMAUJA LIETUVA

Maža šalis gali būti nebūtinai silpniausia ir tai puikiai įrodo Pasaulio banko paskeWBlbtas 2016 metų logistikos reitingas (angl. Logistics Performance Index – LPI). Vertinime dalyvauja net 160 šalių ir Lietuva tarp jų iš tiesų atrodo įspūdingai.

Pirmą kartą reitingas buvo sudarytas 2007 metais. Pateikiamas kaip interaktyvioji analizės priemonė, reitingavimas buvo sukurtas siekiant padėti šalims identifikuoti iššūkius ir galimybes su kuriais jos susiduria prekybos logistikos srityje ir įsivertinti ką jos gali padaryti, siekiant pagerinti rezultatus.

Pirmajame dešimtuke išsirikiavo ekonomiškai stipriausi – Vokietija, Liuksemburgas, Švedija, Nyderlandai, Singapūras, Belgija, Austrija, Jungtinė Karalystė, Honkongas ir JAV. Tačiau Lietuva nuo 2014 metų pakilo net 17 pozicijų ir aplenkusi ne tik kaimynines bet ir daug didesnes bei galingesnes šalis už save, užėmė garbingą 29 vietą.

Kiekvienos šalies vertinimas susideda iš 6 kriterijų: logistikos paslaugų kokybė, punktualumas, krovinių judėjimo stebėjimo galimybės, muitinės darbas, infrastruktūra, tarptautinių krovinių gabenimas. Tiek savo, tiek kitų kompanijų vykdančių veikla šalyje dėka, Lietuvai pavyko pagerinti visus išvardintus kriterijus.

Didžiuojamės, kad “Baltic Solutions Transport” žengia į priekį ir prisideda prie šalies tobulėjimo, kasmet gerinant paslaugų kokybę, plečiant tarptautinius pervežimus ir vystant krovinių stebėjimą, kuris padeda saugiai ir laiku pristatyti krovinius konkurencingomis kainomis.

Baltic Solutions Transport news the world bank